Inšpirácia

V dnešnej dobe sa už tlačené vizitky zdajú zbytočnosťou, napriek tomu sa dá nájsť pár podarených nápadov s pridanou hodnotou. Aký je recept na návrh vizitky, ktorá len tak neskončí v koši?

 

1. Ak sa dá, pridajte tematický bonus naviac

Neviem si predstaviť, ako si niekto nechá vytlačiť 300 takýchto vizitiek a doma ich plní nastrihanými časťami svojej úbohej rastlinky. Ale tak nedostalo by vás to, keby ste takú dostali? Teda aspoň, kým to nezačne hniť. Keď už, tak radšej nejaké kábliky.

 

2. Prihovorte sa vnútornému dieťaťu

Jeden Švajčiar menom Huizinga, ktoré niektorých z vás privedie na myšlienku, že už ste asi konečne došli na to, ako vznikla Bazinga, vytvoril teóriu o tom, že všetko v našej kultúre je založené na hre (vrátane napríklad vojny). Tak prečo by sa mali vizitky len tak založiť? Zapojte interakciu – Strihať, skladať alebo trhať.

 

3. Používajte asociácie a symboly
Ak chceme zostať pri klasických rozmeroch do peňaženky, stále je dobrý každý predmet obdĺžnikového tvaru.

 

4. Kto povedal, že vizitka musí byť z papiera?
Thinking outside the box, level over 9000. Ak to spojíme s predchádzajúcim bodom, viem si predstaviť tetu upratovačku rozdávajúcu svoje kontaktné údaje na hubke na riad.

Najlepšie vizitky majú aj tak zamestnanci Lega:
(predstavte si, ako nosíte so sebou vo vrecku zo dvadsať panáčikov)

Na záver malý bonus: Keď som túto kartičku prvýkrát videla, napadlo mi, že by k tomu stačilo len dodať logo a mohla by byť z toho nejaká promo karta. Podľa mňa nápad ako stvorený na slovenský trh.

Ktorá je vašim favoritom? Inšpiroval vás niektorý design na návrh vizitky, akú svet ešte nevidel? (to je dobré, to musím použiť, keď nejakej upratovacej službe ponúknem spomínané hubky na riad)

Predchádzajúci článok:

« Kuriózne bankovky a mince z celého sveta

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>