Tech

Tento článok hádam ani nepotrebuje intro. To si proste nemôžete neprečítať. 

Boli časy boli, keď bola Veronika ešte študent, poctivo rátala domáce úlohy na desať strán za polovicu bodov a svetlom jej dňa boli hranolky zo školského bufetu. V tejto dobe navštevovala aj predmet Multimédia 2, na ktorom sa dozvedela viacero zaujímavostí, ktoré určite zúročí vo svojej profesionálnej kariére, napríklad, že najdlhšie literárne dielo na svete má cca sedemnásťtisíc strán, pochádza od pacienta psychiatrickej liečebne a obsah by sa dal zhrnúť asi takto: „Hijó, dupi, dupi, dupi,…“

Podmienkou absolvovania tohto predmetu bolo vypracovanie prezentácie o čomkoľvek z danej oblasti, čo nás zaujalo, alebo možno ešte lepšie, čo nás zmiatlo. Niečo pomerne nové alebo neznáme, aby to spolužiakov obohatilo. Áno, predmet, ktorého cieľom je zlepšiť váš reálny prehľad, znie to, akoby sa jednalo o západ alebo možno Narniu, ale naozaj sa bavíme o slovenskej škole.

Rozhodla som sa vrátiť k mojej vybranej téme a trochu ju prekopať. V tomto článku som zahrnula len iPhone aplikácie, ktoré sú momentálne dostupné (s jednou výnimkou) a hlavne sú platené.

 

HOLD ON
Stojí: $0.99

Cieľom aplikácie je trackovať, ako dlho udržíte prst v statickej polohe na obrazovke s cieľom dosiahnuť čo najlepšie skóre a čo najviac mrhať svojim časom.

Autori v popise uvádzajú, že aplikácia vám pomáha budovať vytrvalosť a koncentráciu a tým vás robí produktívnejšími. Jeden z hodnotiacich nadšene súhlasí. Je tam jasný potenciál a stavím sa, že aplikácia bola predstavená aj na nejakom self-improvement seminári. Teraz dokonca ponúka aj možnosť multiplayeru. Zaplaťte si s kamarátmi po doláre a zažite najstatickejšiu party všetkých čias!

Podobnou aplikáciou je Staples Easy Button pre Black Berry, ktorá do stredu displeja umiestni veľké červené tlačítko. Inštrukcie sú jednoduché:

1. Stlačte tlačítko.
2. Váš stres sa uvoľní.
3. Opakujte, ak treba.

To sú tie dnešné mobily – majú niekoľko megapixelové fotoaparáty a schopnosť odsáhavať z vás negatívnu energiu.

 

iBEER
Stojí: $0.99

V dnešnej dobe už vieme simulovať všeličo, aj pitie piva. Ak si odmyslíme samotné pitie. Ale zas, táto aplikácia vám umožní nepiť aj kávu, kolu alebo vodu. Alebo si rovno kúpte sesterskú aplikáciu iMilk za $2.99, teraz dokonca aj s čokoládovým a jahodovým mliekom.

Ďalšou vecou je, že podľa komentárov sa kúpou ešte nič nekončí a autori zjavne vedia, ako z vás ťahať ďalšie peniaze, pri niektorých svojich aplikáciách aj za to, čo vám sľúbili už v popise.

Existuje ale aj free verzia, ak teda update nebude stáť tri doláre.

 

VIRTUAL SHAVER
Stojí: £0.69

    

Keď už sme pri tom simulovaní…. Teraz si môžete naplno vychutnať to, čo holenie robí holením a zábavnou aktivitou  – obraz, zvuk aj vibrácie. „For sure the Virtual Shaver is the ultimative party Gag.“  Yeah, for sure. Poďme sa holiť.
ABACUS
Stojí: $0.99

null    

Zabudnite na kalkulačku, je tu abakus, totálny must-have pre všetkých hipsterov. Plne prispôsobiteľný, ako vraví popis, umožní vám nastaviť si napríklad počet riadkov.

 

COW TOSS
Stojí: £0.69

Zahádž si s kravou! „The most stupid app ever written for the iPhone.“ To nie je žiadna recenzia, ale samotný popis. Aspoň si to priznajú. Tak trochu im kvitujem túto aktivitu, musí byť super, niečo takéto dať dokopy a potom sledovať, ako ide predaj.

 

Týchto päť aplikácii sa ale ani zďaleka nehrabe na môjho favorita, ktorý bol z pochopiteľných dôvodov odstránený z Apple store.

I Am Rich
Stála: $999.99

Bola opísaná ako „umelecké dielo bez žiadnej skrytej funkcie“. Po spustení sa na obrazovke ukázal svietiaci červený drahokam a ikona, ktorá po stlačení zobrazila mantru „Som bohatý, zaslúžim si to, som dobrý, zdravý a úspešný.“ Aplikácia stála 999.99 dolárov a jej jediným účelom bolo ukázať druhým ľuďom, že si ju môžete dovoliť. Kým bola ponúkaná, kúpilo si ju osem ľudí, z ktorých jeden tvrdil, že to bolo omylom.

 

Malý bonus na záver: iPhonekiller

iPhone vám len lezie na nervy a zisťujete, že ste si doň nakúpili kopu zbytočností. Toľko utratených peňazí! Ale žiadne strachy, je tu špeciálne kladivo na iPhony! Kam sa hrabú normálne kladivá, jebnutie o zem alebo hodenie do Dunaja. Toto sú tie drobnosti, ktoré vás odlišujú od vlastníkov Nokie 3310. Tvorcovi Ronenovi Kadushinovi nechýbal humor a nezabudnime podotknúť, že jeho produkt je kompatibilný so všetkými modelmi iPhonu či iPadu a to aj s tými budúcimi.

 

Stretli ste sa aj vy s nejakou aplikáciou, kde ste si neboli istí, či to s ňou výrobcovia mohli myslieť vážne?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>